Arborystyka

Jesteśmy pasjonatami, a wszystko, co oferujemy, robimy z miłości do drzew.

Wycinka i pielęgnacja drzew

Od 2015 roku aktywnie działamy w branży, zdobywając doświadczenie w wycince i pielęgnacji drzew. Z każdym kolejnym zleceniem wznosimy się na wyżyny i kierujemy naszą pracę na najwyższy poziom. Dbamy także o profesjonalny sprzęt, który nie tylko ułatwia nam wykonywanie zadań, ale także pozwala lepiej zatroszczyć się o drzewa.

Wiedza i doświadczenie

Lubimy mówić o drzewach, dzielić się naszą wiedzą na ich temat oraz podnosić swoje kwalifikacje. Posiadamy odpowiednie kursy zawodowe, potwierdzające nasze umiejętności, m.in.: specjalistyczny kurs arborystyczny oraz kurs pilarz-drwal organizowany przez Lasy Państwowe.

Obszar działania – województwo dolnośląskie

Działamy głównie na terenie województwa dolnośląskiego, jednak obejmujemy także województwa ościenne. Dbamy nie tylko o drzewa, ale również o naszych klientów, dlatego zapewniamy bezpłatną wycenę oraz dojazd do klienta.

PIELĘGNACJA DRZEW

Pielęgnujemy wszystkie drzewa

Odpowiednia pielęgnacja drzew ma istotne znaczenie dla ich życia. Z pasji do nich zajmujemy się profesjonalną pielęgnacją drzew w każdej porze roku. Dbamy o różnorodne gatunki drzew, które rosną między innymi w parkach na terenie województwa dolnośląskiego.

Nasze duże doświadczenie alpinistyczne sprawia, że jesteśmy w stanie sprawnie poruszać się po drzewach wyglądających z pozoru na trudne do zadbania. Naszym wsparciem, a zarazem wyróżnikiem jest nowoczesny sprzęt, pozwalający na szybkie i bezpieczna działanie w każdym dniu w ciągu roku.

Do naszej pracy w koronach drzew wykorzystujemy nowoczesną technikę SRT – single rope technique, bądź sprawdzoną od lat DRT – Double rope Technique.

Profesjonalna pielęgnacja drzew w okolicach miejscowości: Świdnica, Wałbrzych, Bielawa, Świebodzice, Dzierżoniów, Bolków, Ząbkowice Śląskie, Jelenia Góra, Strzegom

Wiecie już, jak ważna jest pielęgnacja drzew oraz jakie metody stosujemy, nadeszła więc pora, aby opowiedzieć co nieco o samych zabiegach, które Państwu oferujemy. Jako profesjonaliści i pasjonaci drzew, doskonale wiemy jak o nie zadbać. Poprawiamy ich stan zdrowia oraz troszczymy się o ich otoczenie. Oferujemy Państwu między innymi następujące zabiegi:

pozbywanie się niebezpiecznych, przesuszonych gałęzi

cięcia sanitarne, które korygują i prześwietlają koronę

zabiegi polegające na wiązaniach elastycznych oraz statycznych

Czerpiemy niezwykłą radość z każdego drzewa, któremu możemy pomóc. Jeśli i Ty chcesz, aby Twoje drzewa były profesjonalnie zadbane, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

wycinka drzew

WYCINKA DRZEW | WYCINKA DREWNA | USUWANIE DRZEW - Świdnica, Wałbrzych, Bielawa, Świebodzice, Dzierżoniów, Bolków, Ząbkowice Śląskie, Jelenia Góra, Strzegom

Oferujemy profesjonalną wycinkę drzew na terenie województwa dolnośląskiego oraz województw ościennych.

Wycinka drzew jest niezwykle istotnym, a zarazem kontrowersyjnym tematem. To właśnie drzewa dostarczają niezbędny do życia tlen oraz upiększają nasz świat. Każde pojedyncze drzewo stanowi drogocenny element szczególnie na terenach mocno zabudowanych. Pomimo ich znaczenia oraz bardzo ważnej funkcji, występują sytuacje kiedy nadchodzi konieczność ich usunięcia.

Kiedy wycinka drzew jest niezbędna?

W codziennym życiu występuje wiele momentów, kiedy wycinka drzew chroni przed różnymi zagrożeniami. Najczęstszym problemem podlegającym usunięciu są umierające i martwe drzewa. Wycinka drzew stanowi także ratunek w momencie, kiedy drzewo pochyla się nad domem i tworzy zagrożenie dla jego mieszkańców. Usuwanie drzew jest również ważne ze względów komunikacyjnych. W ostatnich latach możemy zaobserwować w Polsce natężenie burz i wichur, których skutkiem są połamane konary, leżące na ulicach, bądź zawieszone na dachach domów. Takie sytuacje często zaburzają funkcjonowanie całego miasta. Dużym problemem są też drzewa na cmentarzach parafialnych oraz komunalnych, dlatego tam również oferujemy ich usuwanie. Ponadto pomożemy z wycinką drzew w przypadku terenów przeznaczonych pod inwestycje, wycinkę drzew przed domem oraz wycinkę drzew przed blokiem.