Arborystyka ogólnie koncentruje się na zdrowiu i bezpieczeństwie drzew, a nie na zarządzaniu lasem ( leśnictwo i leśnictwo ) lub pozyskiwaniu drewna.

Arborysta wspinający się na drzewa może korzystać z różnych technik wspinania się na drzewa aby prowadzić wycinkę drzew. Najmniej inwazyjną i najbardziej popularną techniką jest wspinanie się po linie w celu wycinania drzew. Istnieją dwie popularne metody wspinaczki, system pojedynczej liny (SRS) i system z ruchomą liną (MRS). Gdy problemem jest bezpieczeństwo osobiste lub gdy drzewo jest usuwane, arborysta może używać „końcówek” (zwanych również „ostrogami”) przymocowanymi do butów, aby wspinać się i pracować.

Praca arborysty może obejmować bardzo duże i złożone drzewa lub zbiorowiska ekologiczne i ich abiotyczne komponenty w kontekście ekosystemu krajobrazowego . Mogą wymagać monitorowania i leczenia, aby upewnić się, że są zdrowe, bezpieczne i odpowiednie dla właścicieli nieruchomości lub standardów społeczności.

Dla wielu ogrodników usunięcie drzewa, wycinka drzew, wycinka drzewa może wydawać się łatwym zadaniem. Aby jednak przeprowadzić tę procedurę, należy zwrócić uwagę i przestrzegać pewnych środków prawnych i bezpieczeństwa. Dlatego nawet jeśli zostałeś zatrudniony do wykonania usługi usuwania, pamiętaj o wykonaniu poniższych czynności:

Autoryzacja procedury w urzędzie miasta i agencjach środowiskowych miasta 

Ta wskazówka jest niezbędna, aby uniknąć nieporozumień. W Polsce miasta zgodnie z prawem traktują wycinkę, wycinanie, pielęgnowanie, przycinanie lub wycinanie drzew na obszarach miejskich, nawet jeśli są to prywatne tereny, traktowane są jako przestępstwa przeciwko środowisku. Konieczne jest skonsultowanie się z osobami odpowiedzialnymi za dział ochrony środowiska w regionie, czy jesteś w stanie przeprowadzić usunięcie, dzięki czemu wszystko zostanie wykonane legalnie.

Użyj odpowiednich narzędzi do wycinania drzew

Wiele wypadków może się zdarzyć, jeśli upadek drzewa jest niekontrolowany. Należy koniecznie sprawdzić, czy używany sprzęt jest odpowiedni i nie stwarza żadnego zagrożenia dla operatora i drzewa. Pilarki łańcuchowe znacznie ułatwiają to zadanie. Pamiętaj, że przy korzystaniu z narzędzi mechanicznych obowiązkowe jest wyposażenie ochronne.

Wycinka drzew, Ścinka Drzew – Wrocław, Jelenia Góra, Świdnica, Legnica

Dobrze oceń powody usunięcia drzewa, wycinka drzewa musi być przemyślana

Ta wskazówka jest do przemyślenia przed usunięciem drzewa : czy warto usunąć to drzewo z natury? W tym miejscu należy ocenić, czy zajmowana przez nie przestrzeń będzie tak istotna dla zmiany, która nastąpi. Warto pamiętać, że drzewa mogą być często pięknymi elementami małej architektury, oprócz wszystkich korzyści, jakie zapewniają środowisku.

Usuwanie oraz wycinka drzew jest zalecane, gdy drzewa mają wydrążony pień, gdy grożą zawaleniem lub gdy korzenie uszkadzają chodniki z kostką brukową lub uszkadzają kanalizację.

Należy precyzyjnie określić kierunek ścinki drzewa, uważnie badając drzewo. W jakiej kondycji są gałęzie i jak rosną? Weź również pod uwagę kierunek wiatru. Jeśli nie masz pewności co do naturalnego kierunku upadku drzewa, zrób krok od drzewa i sprawdź za pomocą pionu. Oczyść okolice drzewa w zamierzonym kierunku upadku. Wyczyść także około 45 stopni za drzewem w obu kierunkach, tworząc drogę sobie ewentualną drogę ucieczki.

Jeśli zauważysz, że drzewo jest odbarwione i miękkie lub że dolna część pnia wygląda na spuchniętą lub chorą, musisz być bardzo ostrożny. Są to oznaki, że drzewo gnije, a to oznacza, że ​​włókna drewna są osłabione. Zgnilizna zwykle zmniejsza się dalej w górę drzewa, więc może być wskazane wycięcie drzewa wyżej.

Podczas ścinania drzew do wyboru jest kilka narzędzi do ścinania. Wielkość drzewa określa rodzaj potrzebnego sprzętu arborystycznego. W przypadku mniejszych drzew zwykle nie potrzebujesz narzędzi do cięcia. W skrajnych przypadkach możesz użyć liny i wciągarki, które są najbezpieczniejszym sposobem ścinania drzewa

Specjalizujemy się w stałym utrzymaniu terenów zielonych w zakresie:

 • koszenie trawników
 • przycinanie i formowanie żywopłotów
 • kompleksowa pielęgnacja drzew i krzewów
 • wycinka i cięcia sanitarne drzew i krzewów

Jako firma arborytsyczna wycinkę drzew prowadzimy w miastach:

Bardo,Bielawa,Bierutów,Bogatynia,Boguszów-Gorce,Bolesławiec,Bolków,Brzeg Dolny, Bystrzyca Kłodzka,Chocianów,Chojnów,Duszniki-Zdrój,Dzierżoniów,Głogów,Głuszyca Góra (województwo dolnośląskie),Gryfów Śląski, Jawor (miasto),Jaworzyna Śląska, Jedlina-Zdrój, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Karpacz, Kąty Wrocławskie,Kłodzko,Kowary,Kudowa-Zdrój,Lądek-Zdrój,Legnica,Leśna,Lubań (województwo dolnośląskie),Lubawka , Lubin, Lubomierz, Lwówek Śląski,Mieroszów,Międzybórz,Międzylesie,Milicz,Mirsk,Niemcza,Nowa Ruda,Nowogrodziec,Oborniki,Śląskie,Oleśnica,Olszyna,Oława,Piechowice,Pieńsk,Pieszyce,Piława,Górna,Polanica-Zdrój,Polkowice,Prochowice,Prusice,Przemków,Radków,Siechnice,Sobótka (powiat wrocławski),Stronie Śląskie,Strzegom,Strzelin,Syców,Szczawno-Zdrój,Szczytna,Szklarska Poręba, Ścinawa, Środa Śląska,Świdnica,Świebodzice,Świeradów-Zdrój,Świerzawa,Trzebnica,Twardogóra,Wałbrzych
Wąsosz (województwo dolnośląskie),Węgliniec, Wiązów, Wleń, Wojcieszów, Wołów, Wrocław, Zawidów
Ząbkowice Śląskie, Zgorzelec, Ziębice, Złotoryja, Złoty Stok, Żarów, Żmigród

Powody cięcia drzew

Wycinka drzew może się okazać niezbędna jeśli:

 • drzewo utrudnia rozwój innych roślin
 • nie przynosi owoców
 • drzewo jest stare i spróchniałe
 • silny wiatr może spowodować upadek
 • stwarza niebezpieczeństwo, np. na brukowanych chodnikach, parkingach itp.
 • niekorzystna lokalizacja
 • jest chore lub zaatakowały je szkodniki

Zadzwoń! Teraz ;-)