Jaką pracę wykonują arborysci?

 

Zatrudnienie arborysty to konieczność tylko do najdokładniejszych prac, które obejmują opiekę nad drzewami, np. Wycinanie roślin z cennych okazów . Właściciele domów zachęcają jednak właścicieli drzew do podjęcia wielu prac związanych z drzewami, od zakładania odpowiednich okazów w krajobrazie po opiekę nad problemami z drzewami, które mogą wystąpić w ciągu życia okazów (prostowanie, zwalczanie chorób i szkodników itp.).

Aby uzyskać certyfikat, hodowcy drzew muszą być dobrze przeszkoleni w zakresie sadzenia drzew. Sadownictwo to sztuka, nauka, technologia i biznes związany z pielęgnacją drzew.
Zrozum dokładnie, czego potrzebujesz, zanim skontaktujesz się z profesjonalistą

 

Twoje kryteria wyboru będą się różnić w zależności od tych potrzeb. Dla uproszczenia wyeliminujmy potencjalne potrzeby konsumentów w czterech szerokich kategoriach pracy:

Pracuj od dołu
Niebezpieczna praca
Ścinanie drzew
Pielęgnacja drzew

Przez okropną pracę rozumiem pracę, która wymaga intensywnej pracy (lub sprzętu, dzięki któremu zmniejsza się ilość pracy), ale minimalnej wiedzy. Przykładami mogą być rozprowadzanie szczotkami i szlifowanie młotkami. W przypadku takiej utylitarnej pracy cena będzie prawdopodobnie podstawowym czynnikiem decydującym o zatrudnieniu. Należy pamiętać, że szlifowanie kłód jest bałaganiarskie: po tym czasie będziesz mieć wióry drewniane na całej swojej posesji.Zdjęcie maszyny używanej do szlifowania ciągu, patrz zdjęcie powyżej.

Niebezpieczna praca obejmuje usuwanie chorych lub częściowo złamanych kończyn (procedura zwana „okrzesywaniem”), która grozi upadkiem na dom, twój lub sąsiad. Oczywiście usunięcie dowolnego drzewa lub drzewa w pobliżu domu jest takim zagrożeniem, niezależnie od tego, czy drzewo jest zdrowe. Zatem usunięcie doskonale zdrowego drzewa, aby zostawić więcej słońca w domu, naraża Cię na takie samo ryzyko, jak ryzyko usunięcia martwego drzewa, które w pewnym momencie wydaje się spaść. Mając tyle do stracenia, jeśli operacja przebiegnie prawidłowo, w tym przypadku nie chcesz iść do piwnicy na trasie biznesowej.

Wybór usługi drzewnej, która ma solidną reputację i ubezpieczenie w dobrej wierze, ma tutaj oczywiście ogromne znaczenie.

Ścięte drzewa wymagają dotyku artysty i umysłu naukowca. Poproś o lokalne referencje, aby zobaczyć przykłady czyjejś pracy związanej z cięciem przed zatrudnieniem. Bardziej niż w przypadku jakiejkolwiek innej kategorii pracy, tutaj „widzenie jest wiarą” i dość łatwo jest podjąć decyzję, patrząc po prostu na pracę wykonaną w celu uzyskania referencji. Najlepiej jest zatrudnić certyfikowanego arborysty do swoich potrzeb związanych z pozyskiwaniem drewna.

Pokrycie drzew obejmuje wszystkie aspekty osiągnięcia maksymalnego zdrowia drzew, w tym prawidłowe nawożenie, zwalczanie szkodników i zwalczanie chorób. Podobnie jak w przypadku prac związanych z wyrębem drzew, tak i tutaj ponownie jesteśmy w prowincji certyfikowanych arborystów. Rozmawiaj ze swoimi potencjalnymi klientami tak, jakbyś konsultował się z lekarzami: tak jak oczekujesz od lekarza wiedzy o ludzkim ciele i wrażliwości na jego potrzeby, tak powinieneś oceniać arborystów, znając drzewa i kochając je.

Bądź podejrzliwy wobec kogoś, kto sugeruje drzewo lub rzuca się, aby zasugerować, że ukochanego drzewa nie można uratować i należy je natychmiast usunąć.

Teraz, gdy lepiej zdefiniowałeś swoje potrzeby, zobaczymy, jak możesz znaleźć informacje, które pomogą Ci znaleźć certyfikowanego arborysty lub naganną usługę drzewka do szlifowania kiści i innych prac …

OK, teraz zdefiniowałeś swoje specjalne potrzeby w zakresie pielęgnacji drzew. Ale jak znaleźć certyfikowanego arborysty lub renomowanego serwisanta drzew, który może odpowiednio zaspokoić te potrzeby? Zaoszczędzisz dużo czasu, pieniędzy i długoterminowych problemów, przeprowadzając w tym czasie małe badania. Jeśli potrzebujesz ścinać drzewa lub dbać o drzewa, zapoznaj się z poniższymi informacjami o National Arborist Association, które odnosi się do zatrudniania certyfikowanych arborystów.

W przypadku potrzeb związanych z utrzymaniem drzew, takich jak drzewa w pobliżu domu, oznacza to zamiast tego wynajęcie usługi drzewnej .

Uwaga: National Arborist Association niedawno zmieniło nazwę na Tree Care Industry Association (TCIA).

Robiąc zakupy dla certyfikowanego arborysty, w pełni wykorzystaj standardy zawodowe dla arborystów, które zostały ustanowione z myślą o konsumentach. ANA (National Arborist Association) głosi swoim członkom, jak ważne jest dobrowolne przestrzeganie standardów, aby odróżnić się od szarlatanów w oczach konsumentów. Normy pochodzą z American National Institute of Standards (ANSI).

Standardowe drzewo opieki ANSI dzieli się na dwie kategorie. Norma ANSI A300 określa przyjęte praktyki dotyczące cięcia, okablowania / wiązania i nawożenia. ANSI Z133 odnosi się do bezpiecznych praktyk pracy. Internet będzie tutaj najlepszym narzędziem badawczym. Odwiedź stronę internetową stowarzyszenia Tree Care Industry Association i przeprowadź wyszukiwanie kodu pocztowego dla wykwalifikowanych członków w Twojej okolicy.

Innym członkiem, który dodaje wiarygodności twierdzeniom arborysty, jest Międzynarodowe Towarzystwo Arborystyczne. Odwiedź witrynę ISA, aby dowiedzieć się, w jaki sposób jej członkowie są certyfikowani.

Żółte strony będą prawdopodobnie mniej efektywne niż Internet w wyszukiwaniu certyfikowanych drzew. Żółte strony w mojej okolicy nie zawierają wykazu „Arboriștii”. Zamiast tego jest tylko jedna sekcja dotycząca „usługi drzewa”. Jednak treść reklam w tej sekcji stanowi przydatną wskazówkę co do specjalistycznej wiedzy reklamodawców.

Niektóre reklamy koncentrują się na „pielęgnacji drzew”, „nawożeniu”, „zwalczaniu szkodników / chorób” i „dokładnym cięciu”. W innych reklamach dominują „cięcie szczotkami”, „czyszczenie partiami”, „wycinka drzew”, „arborystyka” itp. Chociaż oba typy reklam należą do kategorii „Usługa drzewka”, wydają się wskazywać na dwa bardzo różne rodzaje usług.

Jeśli potrzebujesz specjalnego ściętego drzewa, to chcesz zatrudnić kogoś, kto jest czarodziejem z nożycami do cięcia. Dla twoich potrzeb czarodziej łańcuchów nie może pokroić musztardy. Upewnij się, że podjąłeś świadomą decyzję, zanim zaczniesz cięcie!

Zadzwoń! Teraz ;-)